Flotylla 2024

Termin / miejsce

Flotylla Domowego Kościoła planowana jest w dwóch terminach:

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Zgłoszenia

Jeśli jesteś zainteresowany i chciałbyś otrzymać więcej informacji, lub chciałbyś popłynąć z nami wypełnij formularz zgłoszenia: Kontakt

Patronat

Patronat duchowy: Centrum Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie "Marianum" - Carlsberg oraz Polska Misja Katolicka Paderborn-Bielefeld.

Podstawowe informacje

Cieszymy się z uczestnictwa każdej rodziny. Jeśli chcesz spędzić z nami czas a do tej pory nie miałeś kontaktu z żaglami, wcale nie przekreśla to twojego udziału we flotylli. Daj nam znać i wspólnie znajdziemy jakieś rozwiązanie (np. dołączenie do innej rodziny).

Podczas rekolekcji realizowany jest pewien program dla dzieci (katecheza, wspólne gry/zabawy). Najmłodsze dzieci do tej pory które wzięły udział we Flotylli to dziesięciomiesięczny Rafałek. Wieczorem gdy dzieci już są w kojach, małżeństwa mają czas aby spotykać się w "kręgu" aby podzielić się przeżyciami dnia oraz wspólnie się pomodlić.

Każda załoga samodzielnie czarteruje łódź (prawdopodobnie w różnych miejscach). W związku z tym organizatorzy krótko przed flotyllą ustalają miejsce oraz czas pierwszego spotkania w taki sposób aby każdy mógł bezproblemowo zdążyć. 

Przygotowanie i koszta

Sternicy (!) są odpowiedzialni za bezpieczeństwo rejsu,  przygotowanie i poinformowanie załogi. Trasa rejsu będzie wybierana tak, aby było bezpiecznie i przyjemnie (biorąc pod uwagę pogodę, doświadczenie załóg itd.).

Nocujemy na jachtach w marinach, czasami "na dziko" jako dodatkowa atrakcja (jeśli będzie taka wola załóg).

Udział we Flotylli DK jest bezpłatny, jedyne koszty związane są z czarterem jachtu i wyżywieniem (szczegóły poniżej).

Prosimy o uwzględnienie poniższych punktów:

Proporczyk

Każda załoga otrzyma na czas rejsu proporczyk z logo Flotylli Domowego Kościoła (symbol "róży wiatrów" w której umieszczone jest logo Domowego Kościoła). 

Sternik powinien umieścić proporczyk pod lewym salingiem, gdzie będzie dobrze widoczny z dużej odległości oraz łatwo rozpoznawalny wśród innych masztów np. w portach. Dzięki temu będziemy mogli łatwiej się odnaleźć i "trzymać razem".

Po rejsie załoga może zatrzymać proporczyk "na pamiątkę".