Flotylla 2024

Termin / miejsce

Następna Flotylla Domowego Kościoła planowana jest na rok 2024. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Prowadzący

Nadchodzącą Flotyllę Domowego Kościoła poprowadzi ks. dr. Krzysztof Romanowski. Sprawami organizacyjnymi zajmuje się małżeństwo Anny i Mirosława Dyniów. Patronat duchowy: Centrum Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie "Marianum" - Carlsberg oraz Polska Misja Katolicka Paderborn-Bielefeld.

Zgłoszenia

Jeśli jesteś zainteresowany i chciałbyś otrzymać więcej informacji, lub chciałbyś popłynąć z nami wypełnij formularz zgłoszenia: Kontakt

Podstawowe informacje

Cieszymy się z uczestnictwa każdej rodziny. Jeśli chcesz spędzić z nami czas a do tej pory nie miałeś kontaktu z żaglami, wcale nie przekreśla to twojego udziału we flotylli. Daj nam znać i wspólnie znajdziemy jakieś rozwiązanie (np. dołączenie do innej rodziny).

Podczas rekolekcji realizowany jest pewien program dla dzieci (katecheza, wspólne gry/zabawy). Najmłodsze dzieci do tej pory które wzięły udział we Flotylli to dziesięciomiesięczny Rafałek. Wieczorem gdy dzieci już są w kojach, małżeństwa mają czas aby spotykać się w "kręgu" aby podzielić się przeżyciami dnia oraz wspólnie się pomodlić.

Każda załoga samodzielnie czarteruje łódź (prawdopodobnie w różnych miejscach). W związku z tym organizatorzy krótko przed flotyllą ustalają miejsce oraz czas pierwszego spotkania w taki sposób aby każdy mógł bezproblemowo zdążyć.

Przygotowanie i koszta

Sternicy (!) są odpowiedzialni za bezpieczeństwo rejsu, przygotowanie i poinformowanie załogi. Trasa rejsu będzie wybierana tak, aby było bezpiecznie i przyjemnie (biorąc pod uwagę pogodę, doświadczenie załóg itd.).

Nocujemy na jachtach w marinach, czasami "na dziko" jako dodatkowa atrakcja (jeśli będzie taka wola załóg).

Udział we Flotylli DK jest bezpłatny, jedyne koszty związane są z czarterem jachtu i wyżywieniem (szczegóły poniżej).

Prosimy o uwzględnienie poniższych punktów:

  • Czarter jachtu - każda załoga odpowiedzialna jest za czarter jachtu lub ew. wynajęcie sternika. Koszty czarteru zależne są od klasy i wieku jachtu jak również od armatora. Proszę uwzględnić, że wypełnienie jachtu pełna załoga ("na maksa") zmniejsza koszty, ale również zmniejsza komfort / "intymność". Dodatkowo niewielka oplata za benzynę do jachtu.

  • Koszty mariny - Mariny na Mazurach pobierają opłatę za postój jachtu oraz dodatkowo od osoby. Prysznice , czy toalety są czasami płatne a czasami wliczone już w cenę cumowania. Przykłady portów: www.sztynort.pl, www.pieknybrzeg.pl, www.przystan.ketrzyn.pl.W zależności od załóg możemy pare nocy spędzić również "na dziko" - koszt 0 PLN :-).

  • Wyżywienie - Gotowanie na jachcie, koszty podobne jak przy gotowaniu w domu. Na mazurach jest doskonała sieć sklepów spożywczych. Co do obiadu, aby nie zaczynać "od zera" polecamy przygotowanie jedzenia w domu i zabranie go w postaci szczelnie zamkniętych słoików (pulpeciki, bigos, etc..).

  • Ubiór - Kurtki przeciwdeszczowe, buty przystosowane na jacht, itp.

  • Gry planszowe, karty itp. dla dzieci

  • Walkie-talkie do komunikacji między jachtami

Proporczyk

Każda załoga otrzyma na czas rejsu proporczyk z logo Flotylli Domowego Kościoła (symbol "róży wiatrów" w której umieszczone jest logo Domowego Kościoła).

Sternik powinien umieścić proporczyk pod lewym salingiem, gdzie będzie dobrze widoczny z dużej odległości oraz łatwo rozpoznawalny wśród innych masztów np. w portach. Dzięki temu będziemy mogli łatwiej się odnaleźć i "trzymać razem".

Po rejsie załoga może zatrzymać proporczyk "na pamiątkę".