Home

Flotylla 2024: ZAPISY

Życie ziemskie przemija. Często życie naszej wiary spędzamy niejako kurczowo przycumowani do pomostu, bojąc się lub nie chcąc opuścić “bezpiecznego” portu. Boimy się w pełni zaufać Bogu i oddać mu swoje całe życie. Użycie analogii żeglarskiej ma zobrazować jakie wielkie skarby i piękno ofiarowane jest tym, którzy odważą się odbić od pomostu. Nie można całego życia spędzić w porcie. Trzeba wyruszyć! 

Czas wspólnego żeglowania to czas odkrywania na nowo naszej relacji z Bogiem, również czas przemyśleń i nowych postanowień na nadchodzący czas. Przyjrzenie się filarom naszej rodziny i małżeństwa, do których zaliczają się również zobowiązania DK (ale nie tylko). Nie chcemy stawiać akcentu na “musisz”, lecz bardziej na “warto”, gdyż tam kryje się pełnia życia. 

Jesteśmy grupą rodzin, które albo już znają i żyją zasadami Domowego Kościoła, albo rozważają wejście na tę drogę w najbliższym czasie. Łączymy to z naszą pasją - żeglowaniem - tworząc w ten sposób "Flotyllę Domowego Kościoła". 

Flotylla DK to przede wszystkim codzienne spotkanie ze Słowem Bożym (Jutrznia, Pismo Święte, Namiot Spotkania, Modlitwa Małżeńska) i Msza Święta. Każdego dnia jest realizowany również pewien "temat dnia", który towarzyszy nam przez cały dzień i jest impulsem w modlitwie, spotkaniach oraz rozmowach uczestników. W roku 2016 tematem było "osiem błogosławieństw", w 2018 "Nowa Rodzina" (w oparciu o "10 Drogowskazów Nowego Człowieka") a w 2022 "Życie w Świetle". 

Patronat duchowy nad flotyllą objęło Centrum Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie "Marianum" - Carlsberg oraz Polska Misja Katolicka Paderborn-Bielefeld.

Flotylla DK jest organizowana co dwa lata, tak aby każdy uczestnik mógł również uzupełnić tzw. "formację podstawową".

UWAGA: Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w oficjalnych rekolekcjach "formacji podstawowej" (15-dniowych oazach I, II i III stopnia, kilkudniowych Oazach Rekolekcyjnych Animatorów Rodzin ORAR I i II), diakonijne lub tematycznych DK w Polsce zapraszamy na stronę www.dk.oaza.pl