tmp

Podstawowe Informacje

Każda załoga samodzielnie czarteruje łódź (prawdopodobnie w różnych miejscach) i w związku z tym ważne abyśmy na początku wszyscy spotkali się w umówionym miejscu (szczegóły poniżej). W czasie trwania rejsu będzie działał telefon kontaktowy na który uczestnicy mogą zawsze zadzwonić aby dowiedzieć się naszą aktualną pozycję, plan, itp.

Plan przebiegu rejsu

Pierwszy dzień (sobota, 09.07.2016) przeznaczony jest na czarter jachtu i zaokrętowanie (ew. przeszkolenie) załogi.

Prosimy aby wszystkie jachty uczestników przypłynęły na spotkanie w niedzielę (10.07.2016) do Ekomariny w Giżycku (plan portu, lokalizacja). Organizatorzy będą na miejscu już od godziny 15:00. Łatwo będzie nas znaleźć po wywieszonym na maszcie proporczyku (patrz szczegóły poniżej). Poza przywitaniem i zapoznaniem planujemy wspólny udział w parafialnej mszy świętej o godzinie 18:00 w kościele obok mostu obrotowego (tutaj, 15 minut pieszo od mariny).

Podczas rejsu, w miarę upływu dni spróbujemy zbliżyć się po do następującego planu:

  • 08:30 - Namiot spotkania (Słowo na dzień)

  • 09:00 - Msza Święta (w sali lub pod gołym niebem w zależności od miejsca, pogody, itp.)

  • 10:15 - Spotkanie sterników (ustalenie trasy na dany dzień)

  • Żeglowanie do uzgodnionego celu, każdy swoją "prędkością". Trasy będą dobierane tak aby każdy mógł bez problemu zdążyć na czas.

  • 18:00 - Katecheza (dorośli i dzieci są w osobnych grupach)

  • 19:00 - Modlitwa rodzinna i małżeńska (na jachcie)

Ostatni oficjalny wspóly dzień to czwartek wieczór (21.07.2016), w którym zaplanujemy małą "ucztę"/ Agape. W piątek do południa spędzimy razem czas wolny, po czym załogi zapewne będą kierować się już swoim tęmpem do portów macieżystych aby przygotować się do zdania jachtów (w sobotę).

Proporczyk

Każda załoga otrzyma na czas rejsu proporczyk, który zawiera symbol "róży wiatrów" w której umieszczone jest logo Domowego Kościoła.

Sternik powinien umieścić proporczyk pod lewym salingiem, gdzie będzie dobrze widoczny z dużej odległości oraz łatwo rozpoznawalny wśród innych masztów np. w portach. Dzięki temu będziemy mogli łatwiej się odnależć i "trzymać razem".

Po rejsie jest możliwość zatrzymania proporczyka "na pamiątkę" (ok. 20 PLN od proporczyka) lub oddania go organizatorom.

Przygotowanie i koszty

Sternicy (!) są odpowiedzialni za bezpieczeństwo rejsu, przygotowanie i poinformowanie załogi. Trasa rejsu będzie wybierana tak, aby było bezpiecznie i przyjemnie (biorąc pod uwagę pogodę, doświadczenie załóg itd.).

Prosimy o uwzględnie również poniższych punktów:

  • Czarter jachtu - każda załoga odpowiedzialna jest za czarter jachtu lub ew. wynajęcie sternika. Koszty czarteru zależne są od klasy i wieku jachtu jak również od armatora. Trzeba liczyć się ze średnim całkowitym kosztem powyżej 500 PLN za głowę za 2 tygodnie.

  • Koszty mariny - Postój jachtu z załogą w marinie na Mazurach to koszt rzędu 30-80 PLN. Płatne prysznice (ok. 5-10 PLN/10min). W zależności od załóg możemy pare nocy spędzić również "na dziko" - koszt 0 PLN :-).

  • Wyżywnienie - Gotowanie na jachcie. Na mazurach jest doskonała sieć sklepów spożywczych. Co do obiadu, aby nie zaczynać "od zera" polecamy przygotowanie jedzenia w domu i zabranie go w postaci szczelnie zamkniętych słoików (pulpeciki, bigos, etc..).

  • Ubiór - Kurtki przeciwdeszczowe, buty przystosowane na jacht, itp.

  • Gry planszowe, karty itp dla dzieci

Zapisy / Kontakt

Wszelkie pytania i sugestie prosimy przesyłać do: Miroslaw Dynia, mdynia@gmail.com.

Aby wziąć udział w naszym rejsie proszę o informację na podany powyżej adres email (imię, nazwisko, telefon kontaktowy). Po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy dalsze informacje.

Zapraszamy do udziału !!!