Termin / miejsce
Najbliższa Flotylla Domowego Kościoła odbędzie się w terminie 14-28.07.2018 na terenie mazurskich jezior.
Spotkanie prawdopodobnie w Ekomarinie w Giżycku.

Prowadzący
Nadchodzącą Flotyllę Domowego Kościoła poprowadzi ks. dr. Krzysztof Romanowski. 
Sprawami organizacyjnymi zajmuje się małżeństwo Anny i Mirosława Dyniów.

Zgłoszenia
Jeśli jesteś zainteresowany i chciałbyś otrzymać więcej informacji, lub chciałbyś popłynąć z nami wypełnij formularz zgłoszenia: 


Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi informacjami. Z chęcią odpowiemy na wszelkie dodatkowe pytania.

Podstawowe informacje

Flotylla DK to przede wszystkim codzienne spotkanie ze Słowem Bożym (Jutrznia, Namiot Spotkania) i Msza Święta. Każdego dnia jest realizowany również pewien "temat dnia", który towarzyszy nam przez cały dzień i jest impulsem w modlitwie, spotkaniach oraz rozmowach uczestników. W roku 2016 tematem było "osiem błogosławieństw" (szczegóły tutaj). 

Cieszymy się z uczestnictwa każdej rodziny. Podczas rekolekcji realizowany jest pewien program dla dzieci (katecheza, wspólne gry/zabawy). Najmłodsze dzieci do tej pory które wzięły udział we Flotylli to trzyletni Jaś i czteroletnia Veronika. Wieczorem gdy dzieci już są w kojach, małżeństwa mają czas aby spotykać się w "kręgu" aby podzielić się przeżyciami dnia oraz wspólnie się pomodlić.

Każda załoga samodzielnie czarteruje łódź (prawdopodobnie w różnych miejscach). W związku z tym organizatorzy krótko przed flotyllą ustalają miejsce oraz czas pierwszego spotkania w taki sposób aby każdy mógł bezproblemowo zdążyć.

W czasie trwania rejsu będzie działał telefon kontaktowy na który uczestnicy mogą zawsze zadzwonić aby dowiedzieć się naszą aktualną pozycję, plan, itp. Uczestników zachęcamy do zabrania ze sobą walkie-talkie tak abyśmy mogli szybko komunikować się między jachtami.

Przygotowanie i koszta

Sternicy (!) są odpowiedzialni za bezpieczeństwo rejsu,  przygotowanie i poinformowanie załogi. Trasa rejsu będzie wybierana tak, aby było bezpiecznie i przyjemnie (biorąc pod uwagę pogodę, doświadczenie załóg itd.).

Nocujemy na jachtach w marinach, czasami "na dziko" jako dodatkowa atrakcja (jeśli będzie taka wola załóg).

Udział we Flotylli DK jest bezpłatny, jedyne koszty związane są z czarterem jachtu i wyżywieniem (szczegóły poniżej).

Prosimy o uwzględnienie poniższych punktów:
  • Czarter jachtu - każda załoga odpowiedzialna jest za czarter jachtu lub ew. wynajęcie sternika. Koszty czarteru zależne są od klasy i wieku jachtu jak również od armatora. Trzeba liczyć się ze średnim całkowitym kosztem powyżej 500 PLN za głowę za 2 tygodnie. 
  • Koszty mariny - Postój jachtu z załogą w marinie na Mazurach to koszt rzędu 30-80 PLN. Płatne prysznice (ok. 5-10 PLN/10min). W zależności od załóg możemy pare nocy spędzić również "na dziko" - koszt 0 PLN :-).
  • Wyżywnienie - Gotowanie na jachcie. Na mazurach jest doskonała sieć sklepów spożywczych. Co do obiadu, aby nie zaczynać "od zera" polecamy przygotowanie jedzenia w domu i zabranie go w postaci szczelnie zamkniętych słoików (pulpeciki, bigos, etc..).
  • Ubiór - Kurtki przeciwdeszczowe, buty przystosowane na jacht, itp. 
  • Gry planszowe, karty itp. dla dzieci
  • Walkie-talkie do komunikacji między jachtami

Proporczyk

Każda załoga otrzyma na czas rejsu proporczyk z logo Flotylli Domowego Kościoła (symbol "róży wiatrów" w której umieszczone jest logo Domowego Kościoła). 

Sternik powinien umieścić proporczyk pod lewym salingiem, gdzie będzie dobrze widoczny z dużej odległości oraz łatwo rozpoznawalny wśród innych masztów np. w portach. Dzięki temu będziemy mogli łatwiej się odnaleźć i "trzymać razem".

Po rejsie załoga może zatrzymać proporczyk "na pamiątkę".